Věda a výzkum

Mimo samotné studium se každá vysoká škola zabývá výzkumem. Míra přímého zapojení studentů do výzkumu vždy záleží na konkrétním projektu. Na naší fakultě bývá pravidlem, že pro aktivní a schopné studenty jsou dveře vědy a výzkumu otevřené. Vědecko-výzkumná témata řešená na fakultě jsou rozmanitá a pokrývají oblasti elektrotechnické, elektronické, telekomunikační, matematické či informatické a vždy jsou zaměřena na aktuální problémy a moderní oblasti. Jaké máš tedy možnosti?

  • Zapojení se do týmů studentské grantové soutěže (SGS), kdy společné týmu pedagogů a studentů získají finanční prostředky pro řešení daného projektu. Zde se můžeš pro představu podívat na některá vybraná témata projektů. 
  • Obvykle v pokročilejším stádiu studia (magisterském či doktorském) máš možnost být plnohodnotným členem velkých výzkumných projektů.
  • Pokud tě vědecká a výzkumná témata budou opravdu zajímat, máš možnost pracovat na projektech souvisejících se superpočítačem (mezi stovkou nejvýkonnějších zařízení na světě). A to díky projektu budování centra excelence IT4Innovations, které se svým superpočítačem bude ideální zázemí pro mnoho výzkumných témat a tvoje uplatnění.

  • A samozřejmě se můžeš věnovat i vlastním projektům a výzkumným tématům, vždyť projekty jako Google, Facebook, Seznam a další, vznikaly právě na půdě univerzit.