Moderní technika vládne světu a ani ve zdravotnictví to není jinak. Bohudík. Špičkové přístroje jako rentgen, CT nebo počítačem řízení operační roboti zásadně pomáhají lékařům v jejich práci a zároveň dennodenně zachrání nejeden lidský život. Co ony – ty! Tedy můžeš, rozhodneš-li se stát biomedicínským technikem. Bude tě to sice stát několik večerů klení nad anatomií a zavařování mozkových závitů u studia biomedicínských a elektrotechnických předmětů, ale stojí to za to.

Povolání je to totiž pestré a rok od roku jiné. Pokaždé, co výzkum pokročí, musí i biomedicínští technici udělat krok kupředu. Alespoň tak to mají vývojáři lékařských zařízení. My tě ale naučíme i organizaci a řízení zdravotnické péče, etice zdravotnického povolání a základům provozu zdravotnických zařízení, takže se uchytíš i ve správě nemocnice nebo jako vedoucí RTG oddělení.

Aktuální termín pro podání přihlášek v 2. kole je 31.7.2022!

Demonstrační model výpočetního tomografu

Katedra kybernetiky a biomedicínského inženýrství vytváří demonstrační model výpočetního tomografu. Model názorně představuje skutečný princip sběru dat v jednotlivých řezech za použití bezpečného laserového zářiče, místo rentgenu jako je ve skutečném výpočetním tomografu. Je tak přiblížena problematika nejnovějších zobrazovacích metod široké veřejnosti.

Vývoj komplexního senzorického systému pro efektivní řízení snímkování magnetické rezonance

Vědci z naší fakulty jsou součástí multidisciplinárního týmu, který se v rámci probíhajícího projektu zabývá vývojem systému pro efektivní řízení snímkování magnetické rezonance. Toto řešení slibuje snadnou a rychlou přípravu pacienta při zachování kvality snímkování.

Segmentační model pro automatickou extrakci a modelování retinálních lézí u Retinopatie nedonošených

Tým Biomedicínského inženýrství z Katedry kybernetiky a biomedicínského inženýrství ve spolupráci s Fakultní nemocnicí Ostrava se podílí na vývoji metod na bázi umělé inteligence, které umožňují automatické rozpoznání a klasifikaci retinálních lézí u pacientů s Retinopatií nedonošených (ROP).

Komplexní systém pro rozvoj oblasti neinvazivního monitorování plodového EKG

Vědci z naší fakulty jsou součástí multidisciplinárního týmu, který se v rámci probíhajícího projektu zabývá vývojem řešení pro rozvoj oblasti neinvazivního monitorování plodu pomocí elektrokardiografie. Tento výzkum má za cíl zlepšení monitorace miminek před jejich narozením, na výsledky se můžeme těšit už v roce 2024.