Digitalizace výroby, umělá inteligence, internet věcí. Tři pojmy, které jsou alfou a omegou tohoto studijního programu. Představují celosvětový trend, který nezmizí jako průměrný fashion výstřelek, ale naopak postupně ovládne další a další oblasti našeho života. Proto jsme tu my a tenhle program – abychom šli s průmyslem 4.0 ruku v ruce. A co víc – abychom jej tvořili.

Jestli je některé zaměření na FEI skutečně pestré, pak je to toto. Jenom při studiu Počítačových systémů pro průmysl 21. století se totiž setkáš jak s informatikou, tak elektrotechnikou a elektronikou. Informatika se ti bude hodit při řešení nejrůznějších zapeklitých problémů, elektrotechnika a elektronika bude tvým hardwarovým základem pro vyvíjení počítačových systémů.

Pravda je, že tak širokými znalostmi od smart technologií přes matiku a fyziku až po komunikační technologie se bude moct pochlubit jen málokdo. Koneckonců má to svůj dobrý důvod – budeš to ty, kdo bude přicházet s nejnovějšími inovacemi diktovanými technologickým pokrokem. Ty pak zavedeš do továren a posuneš průmysl zase o kousek dál. Staň se společně s kolegy vývojářem moderních soft- i hardwarových nástrojů v některé ze zavedených společností, nebo ve své vlastní inovační firmě. Let´s see!

Prohlédněte si také prezentaci z online veletrhu Congroo 2021.

Roboty a jejich aplikace

Roboty se dnes uplatňují ve všech oblastech průmyslu. Výrobní podniky chtějí zvyšovat produktivitu a snižovat počet málo kvalifikovaných zaměstnanců – proto stále více potřebují roboty.

Digital Twin – Digitální dvojče robotizované a automatizované technologie

Virtualizace je výrazným trendem současného průmyslu. Stroje, produkty, procesy se nejdříve navrhují virtuálně, virtuálně se testují i ověřují a teprve následně probíhá jejich výroba.

Měření zátěže pracovníků

Měření zátěže pracovníků je součástí projektu, v němž pět českých univerzit vyvíjí nové technologie se softwarem, které budou umět dokonale vyhodnotit nejčastější rizikové faktory pracovního prostředí.