Vyber si z široké nabídky
studijních programů

Výběr studijního zaměření patří, vedle volby univerzity a fakulty, ke klíčovým rozhodnutím a odpovědím na otázky Co, Kde a Jak. Na naší fakultě si můžeš v rámci bakalářského studia vybrat ze 13 studijních programů.

Kromě bakalářského studia, které končí titulem Bc., nabízíme také studium v magisterských (Ing.) a doktorských (Ph.D.) studijních programech. Bližší informace nalezneš na fakultním webu.

1

Aplikovaná elektronika

Bylo první vejce, nebo slepice? To neví nikdo. Jisté ale je, že jednoduchá myšlenka + elektrotechnik = dokonale funkční elektronická součástka. A takovou matiku my máme rádi.

2

Aplikovaná fyzika

Jsi tvůrčí a nebojíš se přemýšlet? Chceš okolní svět pochopit a zároveň neztratit vazbu na technické aplikace přírodních zákonů? Studium a práce v oblasti aplikované fyziky nebudou nikdy nudnou rutinou!

3

Automobilové elektronické systémy

O kolik spolehlivější, bezpečnější nebo modernější mohou auta ještě být? S čím novým ještě vývojáři elektronických systémů překvapí? To záleží i na tobě. Přihlas se a ohromuj.

4

Biomedicínská technika

Navrhuje, počítá a vyrábí, ale běžný technik to není. Pracuje s rentgeny, tomografií i magnetickou rezonancí, ale ani lékař to není. Elektrotechnické vzdělání, na Báňské dosažené, ale ani ajťák to není, jasný pane.

5

Biomedicínské asistivní technologie

Asistivní robot Jean: Pane, Váš systém asistivních technologií vyhodnotil, že Vaše pohybová aktivita byla dnes nízká, Vaše hladina cukru je vyšší, riziko pádů je stále vysoké a stolice neodpovídala profilu Vaší diety.

6

Elektroenergetika

Dnes a denně snižujeme napětí. Nikoli však ve velmi křehkých vztazích, na to nemáme páky. Co ale ovládáme, jsou elektrárny, rozvodny, trafostanice i pouliční osvětlení.

7

Informatika

Náš svět se skládá z jedniček a nul. Jednotvárný ale není, neboj. Každý den je jiný. Každá aplikace, každý web nebo operační systém si hodinu od hodiny žádají nové nápady.

8

Mobilní technologie

Jsme pavouci moderní komunikace, co kousek po kousku svědomitě spřádají mobilní sítě. Máme před sebou ještě spoustu práce – doba si žádá stále modernější, spolehlivější a rychlejší propojení. Pomůžeš?

9

Počítačové systémy pro průmysl 21. století

Jsme technici 4.0. Průkopníci nové průmyslové revoluce, která proměňuje sci-fi v realitu. No řekni, bylo by ještě nedávno myslitelné, aby se továrna obešla bez lidí?

10

Projektování elektrických systémů a technologií

Elektřina je běžnou součástí našeho života, bez níž by se moderní svět ponořil do chaosu. Pravdou ale je, že smutno by nám bylo hlavně po elektrických zařízeních, které my – projektanti – navrhujeme a dohlížíme na jejich výrobu.

11

Řídicí a informační systémy

Zavři oči a zamysli se. Jaká nadpřirozená schopnost by k tobě pasovala nejvíc? Byl by to talent ovládat silou geniální myšlenky všechny stroje světa? Výborně, tak vítej v klubu.

12

Telekomunikační technika

Když voláš o pomoc, vyslyší tě i díky nám. Když dostaneš chuť na pizzu, máme velký podíl na tom, že si nakonec pochutnáš. Jsme strážci tvého signálu a online existence.

13

Výpočetní a aplikovaná matematika

Matiku buď miluješ, nebo neznáš. Teprve u nás zjistíš, že se z toho klube závislost. Riskneš to?