Vyber si z široké nabídky
studijních programů

Výběr studijního zaměření patří, vedle volby univerzity a fakulty, ke klíčovým rozhodnutím a odpovědím na otázky co, kde a jak. Na naší fakultě si můžeš v rámci bakalářského studia vybrat ze 12 studijních programů.

Kromě bakalářského studia, které končí titulem Bc., nabízíme také studium v magisterských (Ing.) a doktorských (Ph.D.) studijních programech. Bližší informace nalezneš na fakultním webu.

1

Aplikovaná elektronika

Bylo první vejce, nebo slepice? To neví nikdo. Jisté ale je, že jednoduchá myšlenka + elektrotechnik = dokonale funkční elektronická součástka. A takovou matiku my máme rádi.

2

Aplikovaná fyzika

Jsi tvůrčí a nebojíš se přemýšlet? Chceš okolní svět pochopit a zároveň neztratit vazbu na technické aplikace přírodních zákonů? Studium a práce v oblasti aplikované fyziky nebudou nikdy nudnou rutinou!

3

Automobilové elektronické systémy

O kolik spolehlivější, bezpečnější nebo modernější mohou auta ještě být? S čím novým ještě vývojáři elektronických systémů překvapí? To záleží i na tobě. Přihlas se a ohromuj.

4

Biomedicínská technika

Navrhuje, počítá a vyrábí, ale běžný technik to není. Pracuje s rentgeny, tomografií i magnetickou rezonancí, ale ani lékař to není. Elektrotechnické vzdělání, na Báňské dosažené, ale ani ajťák to není, jasný pane.

5

Biomedicínské asistivní technologie

Asistivní robot Jean: Pane, Váš systém asistivních technologií vyhodnotil, že Vaše pohybová aktivita byla dnes nízká, Vaše hladina cukru je vyšší, riziko pádů je stále vysoké a stolice neodpovídala profilu Vaší diety.

6

Elektroenergetika

Dnes a denně snižujeme napětí. Nikoli však ve velmi křehkých vztazích, na to nemáme páky. Co ale ovládáme, jsou elektrárny, rozvodny, trafostanice i veřejné osvětlení.

7

Informatika

Náš svět se skládá z jedniček a nul. Jednotvárný ale není, neboj. Každý den je jiný. Každá aplikace, každý web nebo operační systém si hodinu od hodiny žádají nové nápady.

8

Komunikační a informační technologie

Když voláš o pomoc, vyslyší tě i díky nám. Když dostaneš chuť na pizzu, máme velký podíl na tom, že si nakonec pochutnáš. Jsme pavouci moderní komunikace, co kousek po kousku svědomitě spřádají své sítě. Máme před sebou ještě spoustu práce – doba si žádá stále modernější, spolehlivější a rychlejší propojení. Pomůžeš?

9

Počítačové systémy pro průmysl 21. století

Jsme technici 4.0. Průkopníci nové průmyslové revoluce, která proměňuje sci-fi v realitu. No řekni, bylo by ještě nedávno myslitelné, aby se továrna obešla bez lidí?

10

Projektování elektrických systémů a technologií

Elektřina je běžnou součástí našeho života, bez níž by se moderní svět ponořil do chaosu. Pravdou ale je, že smutno by nám bylo hlavně po elektrických zařízeních, které my – projektanti – navrhujeme a dohlížíme na jejich výrobu.

11

Řídicí a informační systémy

Zavři oči a zamysli se. Jaká nadpřirozená schopnost by k tobě pasovala nejvíc? Byl by to talent ovládat silou geniální myšlenky všechny stroje světa? Výborně, tak vítej v klubu.

12

Výpočetní a aplikovaná matematika

Matiku buď miluješ, nebo neznáš. Teprve u nás zjistíš, že se z toho klube závislost. Riskneš to?