Á, další milovník automobilů. Vítej. Jsi na správném místě, protože nadšení pro věc je to hlavní, co zpočátku budeš potřebovat. To ostatní tě naučíme my.

Během tří let studia (nebo pěti, chceš-li odejít jako inženýr/ka) porozumíš jak hardwaru, tak softwaru automobilových elektronických systémů (AES). Výuka bude velmi praktická, což oceníš nejen ty, ale také tví pozdější zaměstnavatelé. Kromě vývoje a návrhu hardwarů a softwarů přijdeš na kloub reverznímu inženýrství, řízení kvality při vývoji AES a jejich měření a testování.

Naučíš se toho spoustu o počítačové bezpečnosti a spolehlivosti AES, staneš se programátorem-profíkem i specialistou na hardware a připravíš se na svůj vysněný job. V oblasti automotive, jak jinak. Můžeš být vývojářem, projektantem, vedoucím pracovníkem nebo třeba diagnostikem. Je to na tobě. Go for it!

Prohlédněte si také prezentaci z online veletrhu Congroo 2021.

Follow the Vehicle

ŠKODA AUTO a naše fakulta spolupracují na koncepci nových asistenčních systémů v rámci společného projektu „Follow the Vehicle“. Princip této technologie spočívá v tom, že vůz jedoucí samostatně bez řidiče je ovládán řidičem ve voze před ním. Ve vývoji a testování technologie pomáhají dva vozy ŠKODA SUPERB iV, na kterých probíhá nejen vývoj systémů, ale také jízdní zkoušky v areálu univerzitního kampusu.