Automatizace současného světa a využití robotů jsou hlavními trendy dnešní doby. Lidé, kteří se jim věnují, musí být kreativní, precizní, zvládat techniku i software. Skvělou myšlenkou to začíná a kreativní lidé s inovačním myšlením ji dokážou realizovat. A přesně takoví jsou naši absolventi!

Automatizované linky, robotická pracoviště, řídicí počítače, senzory umožňující detekovat okolní svět, automatické dopravní systémy. Sečteno a podtrženo – naším úkolem je všechno navrhnout, zkonstruovat a hlavně uvést do provozu. Na tomto studijním programu se zkrátka naučíš, jak pracovat s hardwarem i softwarem a výsledky své práce uvidíš v reálných aplikacích.

O praxi nebude nouze, už při studiu budeš mít šanci spolupracovat s předními průmyslovými podniky zabývajícími se automatizací, robotikou, elektronikou i informačními systémy. Který výrobce totiž dnes nepotřebuje automatizovat, zavádět roboty nebo informační systémy? Takovou firmu nenajdeš… Takže to, že se později v některé z nich uchytíš, ti v podstatě můžeme podepsat.